De aangescherpte handhaving van de Wet DBA zorgt voor onrust in de markt. Opdrachtgevers zijn voorzichtiger geworden bij het inhuren van zzp’ers. Ze willen voorkomen dat er sprake is van schijnzelfstandigheid en kijken kritischer naar hoe een samenwerking in de praktijk is ingericht.
Voor jou als zzp’er betekent dit dat je duidelijk moet kunnen aantonen dat je zelfstandig werkt. Niet alleen op papier, maar in de dagelijkse uitvoering van je werk. Juist daar ontstaat de behoefte aan structuur, overzicht en professionele vastlegging.
Het probleem: zelfstandigheid moet aantoonbaar zijn
De Belastingdienst beoordeelt arbeidsrelaties op basis van de feitelijke situatie. Werk je onder gezag? Gebruik je uitsluitend de systemen van de opdrachtgever? Ben je volledig ingebed in de organisatie? Dan kan dat vragen oproepen.
In de praktijk zien we dat zzp’ers hierdoor tegen nieuwe uitdagingen aanlopen. Opdrachtgevers worden kritischer. In sommige gevallen mogen zelfstandigen niet meer standaard werken met de tools van de opdrachtgever, omdat dat kan wijzen op te veel inbedding in de organisatie.
Tegelijkertijd willen zzp’ers professioneel overkomen. Niet als tijdelijke kracht, maar als zelfstandig ondernemer die zijn werk serieus organiseert en vastlegt.
De oplossing: werken met een eigen professioneel systeem
Met Ed Controls organiseer je je werk vanuit je eigen structuur. Je legt zelfstandig vast wat je uitvoert, voegt bewijs toe en bewaakt de kwaliteit van je werkzaamheden.
Je laat daarmee zien dat je:
-
Werkt vanuit je eigen werkwijze
-
Zelf verantwoordelijkheid draagt voor kwaliteit en resultaat
-
Onafhankelijk bent van de systemen van de opdrachtgever
-
Professioneel en gestructureerd documenteert
Dat versterkt je positie richting opdrachtgevers. Je toont aan dat je niet zomaar meedraait in een organisatie, maar als zelfstandige partij opereert.
Zelfstandig werken vraagt om eigen middelen
De Wet DBA kijkt onder andere naar het gebruik van eigen middelen en materialen. Wie volledig binnen de systemen van de opdrachtgever werkt, kan sneller worden gezien als onderdeel van de organisatie.
Met een eigen Ed Controls-omgeving werk je vanuit je eigen account. Jij bepaalt hoe je vastlegt, hoe je rapporteert en hoe je je werk presenteert. Dat onderstreept je zelfstandigheid en laat zien dat je investeert in je onderneming.
Professioneel onderscheid in een kritische markt
De strengere handhaving van de Wet DBA maakt de markt niet eenvoudiger. Maar het biedt ook een kans om je te onderscheiden.
Opdrachtgevers zoeken zelfstandigen die hun werk goed organiseren, kwaliteit borgen en hun afspraken helder vastleggen. Met een eigen systeem voor kwaliteitsborging laat je zien dat je je zaken op orde hebt.
Zo vergroot je niet alleen je professionaliteit, maar ook je kansen op nieuwe opdrachten.
Met Ed Controls werk je niet alleen efficiënter. Je positioneert jezelf als ondernemer waar opdrachtgevers op kunnen vertrouwen.
Wil je laten zien dat je je zaken op orde hebt?
Werk je als zzp’er in de bouw en wil je professioneel overkomen richting opdrachtgevers? Dan is dit het moment om te investeren in je eigen werkwijze.
Met Ed Controls organiseer je je kwaliteitsborging, leg je je werkzaamheden gestructureerd vast en werk je vanuit je eigen omgeving. Zo laat je zien dat je zelfstandig onderneemt en verantwoordelijkheid neemt voor je werk.
Benieuwd hoe dat er in de praktijk uitziet?
Probeer het gratis uit en ontdek hoe jij je als zzp’er professioneel kunt onderscheiden.