Overslaan naar inhoud
  • Er zijn geen suggesties want het zoekveld is leeg.

Handige Ed Controls instructie-video’s

Op deze pagina heb je toegang tot alle onderdelen van onze Wkb-training. Voor ieder onderdeel van de training is een video gemaakt, waarin wordt uitgelegd hoe je in verschillende stappen van keuringsplan naar dossier kunt komen. 

Deze instructie video’s kun je ook gebruiken voor je warme opname-, oplever- of werkplekinspectie-audits.

Met behulp van Ed Controls kan je namelijk gemakkelijk en gestructureerd hieraan invulling geven en vervolgens hier taken of opleverpunten met tickets uitzetten én bewaken.

Hieronder staan de algemene stappen om van keuringsplan tot dossier te komen en invulling te geven aan de Wet kwaliteitsborging, maar deze kun je dus ook voor andere doeleinden gebruiken:

Bekijk hier alle video's.

1. Introductie
Ed Controls en de Wet Kwaliteitsborging Bouwen (WKB). 

 

2. Algemene voorbereiding

De voorbereiding rondom de WKB en het maken van afspraken rondom Ed Controls. 

3. Voorbereiden in Ed Controls
Het aanmaken van een nieuw project in Ed Controls, het importeren van alles keuringsformulieren of een specifieke selectie.

4. Klaarzetten van keuringsplan
Keuringsplan klaarzetten in Ed Controls. 

5. Uitvoeren van de keuringen
Hoe voer je de keuringen buiten uit? En zet je de acties uit naar je bouwpartners? 

 

6. Keuringsstatus en -acties controleren

Een overzicht van de status van de keuring (en) en het bewaken van de acties. Bekijk de video hier

 

7. Dossier aanmaken
Het dossier exporteren of online beschikbaar stellen via Ed Controls. 

 

Let op: Voor de wet kwaliteitsborging kiezen de aannemer en de borger voor een zogenaamd ’’instrument’’. Een overzicht van de toegelaten instrumenten wordt gegeven op de volgende pagina: https://www.stichtingibk.nl/instrumenten/ .

Kies je voor het WKI-instrument? Dan hebben we een digitale koppeling om met behulp van Ed Controls gemakkelijk mee te kunnen koppelen.


Bekijk hier de video's hoe je het WKI-instrument kunt koppelen.

Kies je voor het KIK-instrument? Dan moet je nog even wachten. We werken hard aan deze digitale koppeling.

Wkb-training

De Wkb-training is ontworpen voor iedereen die Ed Controls wil inzetten om de kwaliteit te waarborgen volgens de regelgeving van de Wet kwaliteitsborging. Tijdens deze interactieve training begeleiden we je stap voor stap bij het vastleggen van kwaliteit in Ed Controls.

Deze online training is wekelijks op dinsdagochtend en donderdagochtend van 9:00 tot 10:00 uur voor maximaal 10 personen.

De Wkb training zal ongeveer een uur duren en hierin komen de volgende onderwerpen aan bod:

  • Welk instrument heb je en welke Borger kies je?
  • Risicoanalyse maken met de borger
  • Hoe zet je keuringsplannen klaar als audits?
  • Het lopen van de keuringen
  • Hoe meld je een audit gereed en stuur je deze naar de borger?

De Wkb training zal worden verzorgd door een van onze accountmanagers.